Co warto zabrać ze sobą na basen i dlaczego

Co warto zabrać ze sobą na basen i dlaczego

Zawsze ten sam dylemat: czy na pewno wszystko spakowane do wyjścia na basen? Specjalnie dla wszystkich mających wątpliwości, czy przygotowali wszystko, co niezbędne, przedstawiamy listę rzeczy, które należy ze sobą zabrać na basen. Oraz wyjaśnienie dlaczego.

Strój pływacki, kąpielówki

Nie ma wątpliwości, że bez tej części garderoby ani nie popływamy, ani nie pozjeżdżamy na zjeżdżalni. Dla wygody i komfortu panie powinny założyć strój jednoczęściowy. Taki strój się nie zsunie podczas skoku do wody i na pewno się nie rozwiąże lub nie rozepnie podczas pływania. Oczywiście strój dwuczęściowy, na przykład bikini ze sznurkami, również można założyć, ale dobrze jest się upewnić, czy nie sprawi nam wstydliwej niespodzianki. Jeżeli chodzi o panów, dużo wygodniejsze podczas pływania, skoków do wody czy też zjeżdżania na zjeżdżalni z pewnością okażą się przylegające pływackie slipki lub bokserki. Luźne spodenki są niewygodne do pływania, gdyż mocno nasiąkają wodą i mogą się zsunąć podczas wychodzenia z basenu. Szorty z pewnością lepiej sprawdzą się na plaży.

Klapki, japonki

Ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie bardzo ważne jest, aby zabrać ze sobą klapki. Na kaflach basenowych mogą znajdować się grzyby i bakterie, które bardzo szybko dostaną się na nasze stopy. Dlatego  załóżmy tego typu obuwie ochronne. Na basen najlepiej sprawdzą się klapki lub japonki gumowe, piankowe albo takie, które po prostu mocno nie nasiąkają wodą i dzięki temu łatwo jest je wysuszyć.

Czepek

Różne kolory i rodzaje: od silikonowych po materiałowe – jest w czym wybierać. Czepki może i są niezbyt eleganckie, ale obowiązkowe przy dłuższych włosach, gdy wybieramy się popływać w basenie sportowym. Czepek zabezpiecza przed mocnym zmoczeniem włosów w chlorowanej wodzie, która przez nasycenie związkami antybakteryjnymi działa bardzo wysuszająco. Dodatkowo czepek chroni innych użytkowników basenu przed włosami mogącymi pływać przy dnie i na powierzchni, gdyż ogranicza ich wpadanie do wody. Jeżeli nie masz czepka, ratownik, który pilnuje bezpieczeństwa i porządku, może nie zezwolić na korzystanie z basenu sportowego. W najlepszym wypadku może udostępnić jeden z czepków, które pożycza zapominalskim. Jednak dla własnego komfortu lepiej zawsze mieć przy sobie swój.

Ręcznik

Po wyjściu z wody najprzyjemniej jest okryć się ręcznikiem i wytrzeć do sucha ciało oraz wstępnie osuszyć włosy. Mimo że na basenie jest ciepło, ręcznik chroni przed chłodem. Aby komfortowo można było się ubrać po skorzystaniu z basenu i umyciu ciała, ręcznik sprawdzi się najlepiej, gdyż pochłonie wodę i osuszy skórę. Do wyciskania nadmiaru wody z długich włosów można zawsze dodatkowo zabrać mniejszy ręcznik. Pamiętaj: ręcznik jest rzeczą osobistą i dla własnej higieny nie dziel się nim z innymi oraz pozostawiaj go najlepiej powieszony w bezpiecznym i, o ile to możliwe, suchym miejscu.

Okulary pływackie

Jeżeli lubisz nurkować, pływasz lub boisz się, że woda basenowa dostanie się do oczu, nie zapomnij zapakować również okularów pływackich. To niezbędny przedmiot w wyposażeniu każdego pływaka – ułatwia patrzenie podczas pływania oraz chroni oczy przed drażniącym działaniem wody, w szczególności tej z dużą ilością chloru. Okulary najlepiej jest mieć własne, dobrane indywidualnie do kształtu głowy i oczu, aby dobrze przylegały i nie dostawała się pod nie woda, ale też za bardzo nie cisnęły.

Ciekawostka! Nie każdy rodzic wie, że szczególną uwagę należy poświęcić właściwemu doborowi okularków pływackich dla dzieci. Za małe lub za duże, a nawet zbyt przyciemniane okularki mogą zaburzać prawidłowy rozwój wzroku oraz gałki ocznej małych pływaków. Producenci sprzętu pływackiego ciągle poszerzają asortyment i już od dawna posiadają w ofercie okularki dopasowane do wieku dziecka oraz z odpowiednimi szkłami, które nie zaburzają widzenia i nie obciążają wzroku dzieci.

Kosmetyki po basenie

Przed wejściem do basenu, a tym bardziej po wyjściu z niego należy umyć ciało i włosy łagodnymi kosmetykami, najlepiej TRISWIM – neutralizującymi chlor i jego nieprzyjemny zapach. Kiedy myjemy ciało przed wejściem do wody, zmywamy z siebie mikroorganizmy, które wchodzą w reakcję z chlorem (zawartym w prawie każdej wodzie basenowej), tworząc chloraminy, podrażniające i wysuszające skórę i włosy, a także odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach chloru. Również po wyjściu z basenu nie można zapomnieć o ponownym skorzystaniu z prysznica. Pamiętaj, aby za pomocą kosmetyków TRISWIM dokładnie zmyć z siebie pozostałości związków chloru oraz zneutralizować wysuszające i drażniące działanie chloru na skórze i włosach.

Żel do mycia i szampon z serii kosmetyków po basenie TRISWIM zmywają chlor z ciała i włosów i neutralizują jego zapach, dodatkowo przywracając prawidłowe, lekko kwaśne pH skóry z niekorzystnego zasadowego (zarówno woda pod prysznicem, jak i basenowa zmieniają odczyn skóry). Odżywka do włosów TRISWIM nawilża włosy i ułatwia ich rozczesywanie, pozostawiając je miękkie i pachnące, a balsam do ciała TRISWIM odżywia wysuszoną skórę, która staje się gładka w dotyku, nabierając przy tym świeżego, owocowego zapachu.

Co jeszcze na basen? Czyli dodatkowe wyposażenie pływaka.

Czysta bielizna

Jak przyjemnie jest, po czasie spędzonym w basenie i po oczyszczającym prysznicu, nałożyć świeże, nienoszone skarpetki i pozostałą czystą bieliznę. Chyba nic więcej nie trzeba dodawać.

Suszarka

Zazwyczaj jest dostępna w przebieralni, ale jeżeli masz swoją, z którą się nie rozstajesz, to oczywiście zapakuj ją do basenowej torby.

Szczotka do włosów, grzebień

Pięknie uczesane i pachnące włosy dodatkowo uprzyjemnią wrażenia z pobytu na basenie. Nie pożyczaj szczotki, lepiej zawsze miej swoją.

Podsumujmy – na basen zabieramy:

1. Strój kąpielowy lub kąpielówki.
2. Klapki.
3. Czepek.
4. Ręcznik.
5. Okulary pływackie.
6. Kosmetyki TRISWIM do mycia i pielęgnacji skóry i włosów po basenie.
7. Czystą bieliznę.
8. Suszarkę.
9. Szczotkę do włosów.

Udanego pobytu na basenie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl