Parujące okularki na basenie? Mamy na to rozwiązanie!

Parujące okularki na basenie? Mamy na to rozwiązanie!

Jeśli jesteś zapalonym pływakiem, to na pewno zdajesz sobie sprawę z irytacji, jaką powoduje parowanie okularów podczas pływania. Parowanie soczewek może powodować ograniczenie widoczności, co z kolei utrudnia pływanie. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów na zapobieganie parowaniu okularów pływackich.

Pierwszym sposobem jest stosowanie specjalnych płynów antifog, których zazwyczaj bazową formą jest spray przeciw parowaniu okularków. Płyny przeciw parowaniu są dostępne w różnych formach i często można je nabyć w zestawach z okularami pływackimi. Płyny te nanosi się na soczewki i następnie spłukuje wodą. Płyny antifog działają poprzez zmniejszenie powierzchniowego napięcia wody, co utrudnia kondensacji pary wodnej na soczewkach. Niestety, często trzeba powtarzać aplikację odpowiedniego płynu, co jest uciążliwe, a w przypadku zapomnienia o jego nałożeniu, okulary mogą wciąż parować. Warto też dodać, że płyny same w sobie nie czyszczą okularków - przed nałożeniem płynu należy okularki przetrzeć odpowiednio miękką szmatką, która nie zawsze jest pod ręką. Brak przeczyszczenia szkieł może powodować zaburzenia działania płynu przez znajdujące się na okularkach osady i zabrudzenia.

Drugim sposobem jest stosowanie octu lub soku z cytryny. Ocet lub sok z cytryny należy rozcieńczyć w wodzie i następnie nanieść na soczewki okularów. Ta metoda również zmniejsza powierzchniowe napięcie wody, co utrudnia kondensacji pary wodnej na soczewkach. Niestety, niektórzy ludzie nie tolerują zapachu octu lub soku z cytryny, a metoda ta wymaga częstego powtarzania i nie zawsze jest skuteczna, gdyż ani ocet ani sok z cytryny długie nie utrzymują się na powierzchni gogli.

Trzecim sposobem jest stosowanie pasty do zębów. Pasta do zębów nakładana na soczewki okularów i następnie spłukiwana wodą również zapobiega parowaniu soczewek. Pasta do zębów działa podobnie jak płyny antyfog, również zmniejszając powierzchniowe napięcie wody ale ma niestety kilka wad. Pierwsza, to sposób ten może być po prostu kosztowny, zwłaszcza jeśli okulary są używane często ale przede wszystkim głównym mankamentem są mikrogranulki zawarte w paście, które przy normalnym używaniu mają pomagać czyścić zęby, ale stosowane na okularkach szybko rysują ich powierzchnię, narażając na znacznie szybsze zużycie szkieł i wymuszają częstszą wymianę całych okularków.

Ostatecznie, najskuteczniejszym sposobem zapobiegania parowaniu okularów pływackich są chusteczki FOGGIES. Chusteczki FOGGIES są specjalnie zaprojektowane tak, by jednocześnie czyściły soczewki i zapobiegały parowaniu okularków pływackich ale i nie tylko – idealnie sprawdź się również jako zabezpieczenie antifog w maskach do nurkowania czy snorkelingu. Chusteczki te zawierają specjalny środek antyfog, który usuwa osady i zabrudzenia z soczewek, jednocześnie zapobiegając ich parowaniu. Chusteczki FOGGIES są wielorazowego użytku jeżeli tylko są szczelnie zamknięte np. w woreczku strunowym.

Sprawdź teraz i raz na zawsze zapomnij o problemie z parującymi szkłami!
Chusteczki przeciw parowaniu okularków pływackich FOGGIES


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl