Skąd ten osad na okularach pływackich?

Skąd ten osad na okularach pływackich?

Dobra widoczność pod czas pływania jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa, w szczególności podczas intensywnych treningów i zawodów, dlatego tak bardzo zwracają na nią uwagę pływacy i triathloniści.

Po kilkunastu treningach w basenie i dłuższym stosowaniu okularów pływackich powstaje na ich powierzchni warstwa ograniczająca widoczność. Jak to możliwe skoro woda w basenie powinna być czysta m.in. od stosowania chloru? Okazuje się, że oprócz zawartego w wodzie basenowej dezynfekującego chloru, stosuje się również związki wspomagające czystość wody takie jak brom, srebro, czy miedź.

Zawarte w wodzie basenowej dodatnie jony miedzi skutecznie dezynfekują wodę. Aktywne kationy są dobrym środkiem naturalnym do zwalczania mikroorganizmów. Kationy miedzi tworzą związki elektrostatyczne z powierzchnią ścianek komórek mikroorganizmów, które są ujemnie naładowane. Gdy miedź przedostaje się do środka komórki bakterii, jony zaczynają je niszczyć.

Powstały na okularach pływackich i często też spotykany na ścianach basenu osad to unieszkodliwione mikroorganizmy oraz związki miedzi. Dodatkowo osad na szkłach pływackich potęgowany jest niektórymi płynami ANTI-FOG. 

Co jednak zrobić z powstałym zabrudzeniem takim jak osad na okularach pływackich bez niszczenia szkieł i ich ochronnych filtrów?

Firma SBR Sports do której należy m.in. marka TRISWIM, która dba o skórę i włosy pływaków na całym świecie, postarała się wynaleźć rozwiązanie, które pomoże pływakom w tym problemie.

 

 

Specjalnie opracowana formuła chusteczek FOGGIES posiada dwie funkcje:

  • Czyści okulary z wyżej wymienionych osadów basenowych oraz zabrudzeń morskich.
  • Dodatkowo podczas czyszczenia wprowadza warstwę przeciw parowaniu ANTI-FOG,

Użycie chusteczki FOGGIES przed zawodami, czy treningiem gwarantuje idealną widoczność. Chusteczki są szczególnie używane przez triathlonistów, gdzie nawigacja jest bardzo ważna. Doceniają chusteczki pływacy długodystansowi, gdzie chusteczki sprawdzają się podczas najdłuższych maratonów pływackich.

Aby zachować okularki w dobrej kondycji z odpowiednią widocznością, należy zaraz po zauważeniu pierwszych osadów wyczyścić je chusteczkami FOGGIES. Dzięki temu znacznie wydłużysz żywotność swoich ulubionych okularów pływackich, masek, czy innych szkieł sportowych.  Dodatkowo zapewnisz sobie komfort podczas każdego przepłyniętego basenu z doskonałą widocznością.

Jedna chusteczka wystarcza do czyszczenia okularków ok 5-6 razy ale warunkiem jest szczelne zamknięcie opakowania, tak aby nie dostawało się powietrze.

Tutaj znajdziesz chusteczki FOGGIES.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl